V tomto článku vás seznámím s mými deseti nejoblíbenějšími účty na Instagramu. Všechny mají něco společného a hádejte co to asi tak bude…?? Cestování přece! Takových účtů sleduji samozřejmě mnohem víc, ale tady máte můj užší výběr. A které to teda jsou?

@WORLDWANDERLUST

Zdroj: World Of Wanderlust
Zdroj: World Of Wanderlust

Majitelkou tohoto účtu je teprve třiadvacetiletá Australanka Brooke Saward, která začala cestovat sólo v lednu 2014. Trvalo jí necelý rok, aby svou cestovatelskou vášeň proměnila v práci na plný úvazek. Nyní má pod sebou tým pěti přispěvatelů, vydala knihu a jen na Instagramu má kolem 355 tisíc sledovatelů. Brooke má i svůj vlastní kanál na YouTube, kam pravidelně nahrává videa ze svých cest.

@EMMASHBATES

Zdroj: Emma Bates
Zdroj: Emma Bates

Jednou ze členek týmu WoW (viz výše) je i Britka Emma, která bloguje již několik let. Začínala se svým vlastním blogem mylondonlifestyle.co, kde jste mohli najít vše co se týkalo jejího každodenního života v Londýně, kde studovala. Později tento blog zanechala a založila nový, kde se zaměřuje už jen na cestování a jídlo.

@MILDA_RATKELYTE

Zdroj: Milda Ratkelyte
Zdroj: Milda Ratkelyte

Milda má to štěstí, že žije v Asii a neustále pendluje mezi Bali a Singapurem. Vděčí za to svoji práci, protože pracuje jako Community a Social media manager pro společnost, která se zabývá pronájmem luxusním vil. Tím pádem tráví hodně času v prostorách těchto nádherných domů a naštěstí sdílí tu krásu se všemi svými sledovateli.

@MURADOSMANN

Zdroj: Murad Osmann
Zdroj: Murad Osmann

Určitě jste na Instagramu vypozorovali spoustu fotek, které vypadají jako ty výše. No…nebo se o to aspoň snaží. Muž držící ruku ženy, která je otočená zády. Tak tento trend nastavil právě Murad Osmann již v roce 2012. Murad pochází z Ruska, kde žije i se svojí ženou Natalií, kterou můžete spatřit na všech jeho fotografiích. Jeho “follow me project” mu přinesl 3,7 mil sledovatelů.

@VEERABIANCA

Zdroj: Veera Bianca
Zdroj: Veera Bianca

Veera je finská blogerka, která pracuje pro Create Trips a píše pro Expedii. Její fotky mají velmi osobitý styl a poznáte z nich, že to Veera myslí opravdu vážně a cestování ji baví snad nejvíc na světě.  Její blog byl do nedávna pouze ve finštině, ale jedním z jejich plánů do nového roku je uvést ho i v angličtině. Takže věřím, že se máme na co těšit.

@THECLASSYCLOUD

Zdroj: Classy Cloud
Zdroj: Classy Cloud

Tak tady ta půvabná Asiatka Ji pracuje jako letuška pro Lufthansu a její život je docela “rozlítaný”. Jeden den sdílí fotky z pláže v Kapském městě a za dva dny ji už vidíte v zimním outfitu v New Yorku. Ji je i velkou milovnicí módy, takže na jejím účtu najdete i nějaké ty módní inspirace.

@DREWBINSKY

Zdroj: Drew Binsky
Zdroj: Drew Binsky

Zajímavé je to, že Američan Drew si vybudoval svoji závislost na cestování právě během svého několika měsíčního studia v Praze. Při této příležitosti navštívil asi dalších dvacet zemí v Evropě a dnešním dnem čítá jeho seznam něco málo přes 74 zemí. Po Praze odjel do Jížní Koreji, kde pracoval jako učitel angličtiny a zároveň tvrdě pracoval na svém cestovatelském blogu. To se mu vyplatilo a dnes se tím živí.

@EMMAKATECO

Zdroj: Emma Kate
Zdroj: Emma Kate

Emma je boží. Její fotky jsou snové, pastelové a nádherné. Patří do týmu WoW (viz výše), ale navrhuje především své vlastní šperky, kalendáře, diáře nebo třeba balící papír. To vše si můžete koupit na jejím webu, jehož design je mimochodem snad ten nejhezčí, jaký jsem, kdy viděla.

@ANIE_SONGE

Zdroj: Anie Songe
Zdroj: Anie Songe

Jediná Češka na mém seznamu. Tady ta mladá slečna si prostě plní své sny a nic ji v tom nezastaví. Její inspirativní články a fotky z ráje najdete na jejím blogu. Anie nejdříve žila s přítelem v Londýně, poté několik měsíců v Thajsku a nyní je na Bali. Pracuje jako dobrovolník, digitální nomád, maluje obrázky, tvoří náramky a nedávno založila i vlastní značku oblečení.

@ALEXINWANDERLAND

Zdroj: Alexandra Baackes
Zdroj: Alexandra Baackes

Alex je rodilá New Yorčanka, která si jednoho krásného dne koupila jednosměrnou letenku a opustila tak své rodné město. Od té doby uplynulo několik let a Alex je stále na cestách, i když si nedávno pronajmula byt na Koh Tao v Thajsku, který bude po nějakou dobu sloužit jako její základna. Alex se ráda potápí a fotí.

6 thoughts on “10 INSTAGRAMOVÝCH ÚČTŮ, KTERÉ STOJÍ ZA TO SLEDOVAT”

  1. Dnes jsem objevila Váš blog a těším se, až si přečtu všechny články – jedním slovem paráda! 🙂 a děkuji za tento článek, ráda sleduji blogy a instaúčty o cestování …ať se Vám daří 🙂

  2. Znám jen ten první a Anie 🙂 Ostatní vypadají vážně skvěle… i když těch instagramových účtů je hrozně moc, člověk ani nenarazí na všechny ty, které by se mu líbily 🙂

    1. Děkuji. To máš pravdu, že jich je tolik. Navíc i když jich sleduješ jen pár stovek, tak bys na Instagramu musela být celý den, aby ti nic neuniklo 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *