Technologie se vyvíjí bleskovou rychlostí a pryč jsou ty časy, kdy jsme s sebou museli vláčet papírové mapy. Díky bohu za ty pokroky! Cesty za poznáním jsou dnes mnohem jednodušší a to především díky smart phonům a neskutečnému množství aplikací na vše, na co si jen vzpomenete. Vybrala jsem pro vás ty nejužitečnější! Používáte je? Jaké jsou vaše oblíbené?

WI-FI FINDER (WIFI MAPPER)

Tak schválně, kolikrát za den se v zahraničí sháníte po wifi? Mít zapnutá data po celou dobu pobytu za hranicemi se moc nevyplatí. Naštěstí existuje aplikace Wi-fi Finder, díky které se můžete připojit téměř na jakoukoliv síť ve vašem okolí. Existuje i česká verze – Wifič, díky které se už nemusíte shánět po heslech, protože se vám telefon na wifi připojí automaticky.

CITYMAPPER

K tomu, abyste se bez problémů zorientovali v jakémkoliv větším městě, potřebujete jen jedinou aplikaci, a tou je Citymapper! Řekne vám jak se dostat z bodu A do bodu B a zda bude lepší jet metrem, busem nebo vlakem. 

XE CURRENCY

Díky této aplikaci si můžete spočítat kolik peněz dostanete za svoje koruny. K dispozici je až 180 měn a pokud vás to zajímá, můžete dokonce sledovat i vývoj těch, které nejčastěji používáte. Funguje i offline. 

GOOGLE TRANSLATE

Studium jazyků nepatří mezi vaše silné stránky? Nevadí, díky tomuto vynálezu si objednáte večeři v portugalštině, maďarštině nebo arménštině.

TRIP IT

Už si nemusíme tisknout všechny rezervace a vláčet je s sebou v plastové fólii, Veškeré vaše hotelové, restaurační a letové rezervace si můžete přeposlat přímo na email aplikace Trip It a ten vám na základě všeho vytvoří váš vlastní itinerář.

APP IN THE AIR

Skvělý pomocník pro orientaci na letištích. I v režimu offline vás bude informovat o změnách letů, aktuálních statusech, čísle odletové brány nebo vás provede po letišti a upozorní na skvělé tipy a akční nabídky.

TIME OUT (discover your city)

Ten pocit, když přijedete na víkend do města ve kterém jste nikdy předtím nebyli a nevíte kam vyrazit na jídlo nebo na drink…. :-/ Zde najdete průvodce každým větším městem. Třešničkou na dortu je link v aplikaci díky kterému si můžete rovnou objednat Uber a odjet na místo určení během chvilky.

POSTAGRAM

Chcete svůj vlastní pohled? Přes Postagram si nahrajete svou vlastní fotku, ať už z Facebooku, Instagramu nebo svého telefonu. Zvolíte formát a můžete přidat i svůj vlastní text. Pohled je poté fyzicky odeslán příjemci, kterého zadáte. Doba doručení po Evropě je 2 – 8 pracovních dnů.

HOTEL TONIGHT

Potřebujete hotel na poslední chvíli? Během deseti vteřin ho můžete mít. Výhodou této last minute rezervace jsou velké slevy na neobsazené pokoje.

PACK POINT

Nesnášíte balení? Zabere vám spoustu času, protože se nemůžete rozhodnout jestli si vzít pět nebo raději šest trik? Už vás to nemusí trápit, protože v Pack Pointu si zadáte informace o tom kam jedete, jaké tam bude počasí a na jak dlouho a ono vám to už samo napíše co přesně budete potřebujete. Není to super?

EXPENSIFY

A na závěr něco užitečného nejen pro všechny baťůžkáře. Expensify je přehledná aplikace díky které si můžete vést přehled o tom, kde a za co utrácíte.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *