Moc mě baví objevovat nové weby a aplikace, které mi usnadní cestování a zároveň pomohou ušetřit nějakou tu korunu. Vždy, když něco objevím, tak si to poznamenám do diáře. No a protože se mi jich nahromadilo několik, rozhodla jsem se, že se o ně s vámi podělím. Vsadím se, že jste o některých z nich určitě už slyšeli, ale snad tu najdete i něco nového.

Ubytování

Sháníte ubytování na poslední chvíli?  Potom vám přijde vhod mít v telefonu aplikaci Hotel Tonight ve které najdete last – minute nabídky hotelů po celém světě. Pokoj si můžete zarezervovat na zítra nebo třeba i na dnešní večer.

Nemáte problém s pronajímáním vlastního bytu nebo domu? A co kdybyste ho vyměnili za vilu na Bali? To zní super ne? Zaregistrujte se na webu Home Exchange a vyměňujte své příbytky s lidmi z celého světa. Tímto způsobem vám zcela odpadnou náklady za ubytování a za ušetřené peníze tak můžete vyrazit napříč dalšímu dobrodružství.

Spousta lidí odjíždí na dovolenou a potřebuje, aby se jim v době jejich nepřítomnosti někdo postaral o dům. Musí se třeba zalévat zahrada, nakrmit zvířata nebo prostě jen nechtějí, aby okolí vidělo, že je pozemek prázdný. Proto přes web Trusted Housesitters hledají zodpovědné osoby, které všechno zařídí. Přihlašte se a využijte další možnosti ubytování zdarma.

Pokud se rádi seznamujete s cestovateli z jiných koutů světa a/nebo vám nevadí nocovat u někoho na zemi plus k tomu chcete mít svého osobního průvodce, pak určitě vyzkoušejte web BeWelcome. Jedná se o síť, která je založena na vzájemné pohostinnosti. Váš hostitel vás vyzvedne na letišti a ukáže vám město. Na oplátku mu můžete poskytnout to samé, záleží jen na vaší vzájemné domluvě.

A nakonec něco pro všechny, kteří holdují kempování, ale preferují klidná místa před přecpanými kempy. Web Camp in my garden vám umožní kempování v zahradách cizích lidí, kteří vám s radostí poradí co v okolí navštívit. Poplatek za noc se většinou pohybuje mezi 5 – 10 librami. Majitel zahrady vám musí zpřístupnit WC a tekoucí vodu.

Doprava

Zpozdil se váš let o více jak 3 hodiny? Víte, že kromě poukázky na občerstvení (za kterou si mimochodem na letišti v Praze nekoupíte ani bagetu) máte nárok na mnohem větší odškodnění? Já to do nedávna také nevěděla, každopádně momentálně testuji web Claim Air, který by mi měl pomoci získat odškodné za mé dva zpozděné lety. Jedná se o docela vysoké částky, za které si můžete bez problémů koupit třeba další letenky.

Nebaví vás cestovat autobusem nebo vlakem v kupé s dalšími lidmi? Existuje spousta webů přes které si můžete zarezervovat místo u někoho v autě. Tím nejznámějším českým webem je Spolujízda. Na cestování po Velké Británii vám skvěle poslouží Lift Share nebo Go Car Share.

Potřebujete naplánovat cestu z bodu A do bodu B a zároveň zjistit tu nejlevnější a nejrychlejší variantu? Teď už nemusíte překlikávat z jednohu webu na druhý při hledání spojení s jedním a více přestupy. Všechno totiž velmi jednoduše najdete na webu Rome 2 Rio.

Máte fóbii z létání a proto až zas tak moc necestujete? Tak to jste ještě nenarazili na web Marka Smithe, který vám na svém webu Seat 61 poradí jak se dostat kamkoliv, ať už vlakem nebo lodí.

Jídlo

Chcete si z cest odvést nezapomenutelný gastronomický zážitek? Zapomeňte na restaurace. Přes web Eat With si zarezervujte večeři přímo u místních doma. Na webu se vám zobrazí i menu a recenze, takže budete už předem vědět co čekat.

Dalším webem fungujícím na podobném principu, avšak o něco levnější je Meal Sharing.

To ostatní

Odjíždíte na delší dobu a potřebujete si naplánovat budget? S tím vám skvěle pomůže stránku Numbeo, kam si zadáte vaši cílovou destinaci a poté vám vyplivne kolik tam stojí kilo jablek, jídlo v obyčejné restauraci, jízdenka autobusem apod. Ceny jsou pravidelně aktualizované a navíc je můžete porovnávat s cenami v místě vašeho bydliště.

Stránek na převod měny je spousta, ale nejspolehlivěji si ji převedete na webu XE.

Zapomněla jsem na něco? Jaké další weby používáte vy?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *