Kam se chystáte letos na dovolenou? Nebo jste už byli? Španělsko, Itálie nebo snad Řecko? Není to už trochu nuda? Je to jen pár let zpátky co byla výprava do Thajska považována za strašnou exotiku. Dneska už moc nepřekvapíme, když někomu řekneme, že se chystáme do “země úsměvů”. Naprosto chápu proč všichni jezdí do těchto destinací: už jsme tam byli, naši známí také, takže už dopředu víme co nás tam bude čekat.

Co takhle zkusit něco jiného? Něco víc vzrušujícího a málo obvyklého? Udělala jsem malý průzkum a vybrala pro vás pět destinací do kterých vás běžná CK jen tak nezaveze.

KAMBODŽA

Všichni jezdí do Thajska, ale jeho sousední země toho má hodně co nabídnout. Tři dny budete potřebovat na detailní prozkoumání světově známého chrámového komplexu Angkor Wat, který leží necelých 6 kilometrů od města Siem Reap. Další dny si můžete třeba pronajmout kolo a projet se po okolní krajině, vydat se na organizovaný výlet do minového muzea nebo plovoucí vesničky a po večerech vykoupit třeba celý Night Market.

Pokud se vám zasteskne po pláži, vydejte se směr Sihanoukville na Otres Beach, nebo na ostrov Koh Rong. Chcete od vaší cesty něco víc? Staňte se dobrovolníkem v jedné z mnoha neziskovek a vyzkoušejte si jak se žije s místními.

Přímý let z Prahy do hlavního města Phnom Penh jsem nenašla. Nejlépe snad vyjde najít nějakou levnou letenku do Bangkoku a potom využít nízkonákladového přepravce, např. Air Asia, se kterým se do Kambodžy dostanete i za tisícovku. Třicetidenní vízum můžete získat až po příletu na mezinárodní letiště. Potřebovat k tomu budete 30 USD v hotovosti a dvě pasové fotografie.

RUMUNSKO

Tato země upokojí tužby všech cestovatelů. Chcete do hor? Naplánujte si výšlap v Karpatech. Máte rádi hrady a zámky? Těch tu najdete spoustu. Hlavně, ale nezapomeňte na Bran Castle ke kterému se váže legenda Draculy. No a pokud chcete proválet dovolenou u moře, vydejte se na pláž Eforie, Mamaia nebo Venus.

Přímý let do Bukurešti nabízí Smart Wings nebo ČSA. Letenku seženete už od pěti tisíc.

Source: reckontalk.com
Source: reckontalk.com

GHANA

Řekli byste, že se tu bavíme o takové druhé Ibize? Ano, v Ghaně to žije! Nejoblíbenější město mezi všemi turisty a baťůžkáři je jednoznačně městečko Kokrobite ve kterém si můžete dosytosti užít pláže a veškeré noční zábavy.

Za zmínku dále stojí i národní park Kakum poblíž Cape Coast, Makola market v Accře nebo safari v národním parku Mole.

Přes Londýn vás do hlavního města Accra dopraví British Airways. Pro vstup do země budete potřebovat vízum, které si před odletem můžete vyřídit v Praze.

Source: kickstartghana.org
Source: kickstartghana.org

BARMA

Další soused našeho oblíbeného Thajska. Když už tam budete určitě navštivte celou “velkou čtyřku” – tzn. Yangon, Bana, Mandalay a Inle Lake. Burma není pro “party animals”, ale pro milovníky kultury a historie. Pár rad před cestou: platit budete americkými dolary a bankovky musí být úplně nové a nepřeložené / nepomačkané. Do zavazadla si přibalte baterku, protože jak ve městech, tak na vesnicích dochází k častým výpadkům proudu.

Do města Yangon létá přes Dubaj letecká společnost Emirates. Letenky seženete kolem 16 tisíc. Vízum si můžete vyřídit na velvyslanectví Barmy v Berlíně a platit bude po dobu 4 týdnů.

Source: Telegraph.co.uk
Source: Telegraph.co.uk

MALTA

Tento ostrůvek v Středozemním moři je ze stran českých turistů trošku opomíjen. Přitom tam najdete jedny z nejkrásnějších pláží Evropy. Nudit se tu nebudete. V těsné blízkosti se nachází ostrovy Gozo a Comino, které uspokojí potřeby všech milovníků šnorchlování a potápění.

Jednodenní výlet si můžete udělat i na Sicílii, kam se trajektem dostanete za necelých 90 minut. V hlavním městě Valleta si nenechte ujít překrásnou katedrálu Svatého Johna, která v minulosti sloužila jako místo setkávání Maltézských rytířů.

Dopravní spojení na Maltu je výborné. Teprve nedávno zavedla přímé lety ČSA, dostanete se tam však i s Air Malta.

Source: secondhome.nl
Source: secondhome.nl

3 thoughts on “5 “NOVÝCH” PRÁZDNINOVÝCH DESTINACÍ”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *