Pokaždé, když si mám sbalit kufr na cestu do zahraničí, zabere mi to spoustu času. Proč? Protože nikdy nevím co na sebe! Budou mi stačit jedny džíny? Mám radši přibalit dvoje? Kolik topů? Bude zima nebo teplo? A tak dále  a tak dále. U mě byste v podstatě nepoznali jestli jedu na víkend nebo na půl roku. Množství věcí v mém zavazadle by byl totiž stejný. A to je docela problém, protože, kdo se s tím má pořád tahat?

Jak výrazně zredukovat obsah vaší tašky? Zkuste u toho balení trošku přemýšlet a dodržovat pár jednoduchých principů:

Kosmetiku? Jedině v mini

Takových pár full sized obalů vaší oblíbené kosmetiky vám raz dva přidá několik kilo navíc. Proto mějte opravdu jen ty nezbytné produkty v cestovním mini balení. U nás je seženete třeba v DM a pokud nenajdete právě ty svoje favority, zajděte do Sephory a kupte si prázdné obaly do kterých pak můžete napatlat co se vám zachce.

Naplánujte si outfit na každý den

Tohle nebude tak zcela možné pokud se chystáte na půlroční výjezd, ale pokud se bavíme třeba o prodlouženém víkendu, proč ne? Klidně si jednotlivé outfity rozložte hezky na zem, ať víte co vám jde s čím a co by vám zbytečně zabíralo místo v tašce.

Outfit nr. 1

Mějte rádi své nohy

Jestli se chystáte na pár dnů do Říma, Paříže nebo Berlína, s největší pravděpodobností toho hodně nachodíte. Zapomeňte nyní na to, že podpatky vám dělají lepší postavu a myslete na svoje nohy a pohodlí. Vezměte si pohodlné tenisky. S těmi od Converse, Adidas, Vans nebo s Air Max navíc uděláte i parádu.

Outfit nr. 2

V letadle jako doma

Nevím jak vy, ale já absolutně nechápu ženy co si na dálkové lety na sebe navlečou úzké džíny, koktejlky a vysoké podpatky. Během deseti a více hodinového letu by vás nemělo nic tlačit, škrtit a obepínat. Je důležité zabezpečit pravidelný průtok krve ve vašem těle, jinak vám z toho mohou vzniknout různé zdravotní problémy. Já mám nejradši hezké tepláky (měli je třeba v HM), tenisky, volné triko a nějaký teplý svetr.

Outfit nr. 3

Nakupte až na místě

Jedete na pár měsíců do tepla? Nakupte až tam! V celé jihovýchodní Asii seženete nepřeberné množství tílek, topů, šortek, sukní, šatů, žabek, klobouků apod. Všechno za pár korun a až se vrátíte zpátky do ČR, budete mít jistotu, že to na sobě nebude mít každej.

Outfit nr. 4

PS: Pokud vás zajímá odkud jednotlivé kousky jsou, klikněte na čísla outfitů, která se nachází pod každým obrázkem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *