Zdroj: Ironman
Zdroj: Ironman

Od té doby co jsem poprvé navštívila maďarskou metropoli uběhl už nějaký ten pátek. No a protože ve mě toto město zanechalo příjemné vzpomínky, přemýšlím o tom, že bych se tam v blízké budoucnosti vydala znovu.

Byli jste, nebyli? Pouze o tom přemýšlíte?

Tady máte 7 důvodů pro to, abyste už ani chvilku neotáleli a zabookovali si váš výlet ještě dnes:

Dostat se tam z ČR je velmi snadné a zvládnete to i na prodloužený víkend. Několikrát za den jezdí směr Budapešť autobusové linky společnosti RegioJet nebo Eurolines. Cesta sice trvá něco málo přes 7 hodin, ale když si přibalíte knížku nebo stáhnete váš oblíbený seriál, uteče vám cesta raz dva.

Zdroj: Google
Zdroj: Google

Váše chuťové pohárky si přijdou na své. Pravé maďarské jídlo si užijete v Central Market Hall, kde si můžete nakoupit i koření na váš vlastní maďarský guláš nebo lokální vína. My jsme zkusili i  Burger Market nedaleko metra Deák Ferenc Tér, kde si můžete říct co ve vaší housce chcete. Byl to jeden z nejlepších burgerů, jaký jsem, kdy jedla!

Zdroj: Pinterest
Zdroj: Pinterest

Nevyrazit ven ve večerních hodinách by byla v Budapešti velká škoda. Pár drinků v baru Szimpla Kert je prostě “must do”! Nečekejte žádný super moderní design, ale spíše interiér poskládaný z kusů starého nábytku, starý trabant namísto stolku a křesílek nebo spoustu barevných světýlek. Mě to trošku připomínalo pražský Cross Club. Chcete tancovat? Vydejte se do klubu Hello Baby, který se nachází ve staré budově na Andrássy út 52.

Zdroj: Rantapallo.fi
Zdroj: Rantapallo.fi

Kdo by neznal Maďarsko pro jeho termální prameny? Jedním z největších lázeňských komplexů jsou Széchenyi thermal bath, ve kterých si horké lázně můžete užívat i ve venkovních bazénech. My však zkusili Rudas bath, které byly vystaveny již v roce 1550. K dispozici je několik bazénků s různými teplotami a vy testujete odolnost svého těla od toho nejvíc horoucího až po ten nejstudenější. Úžasný zážitek!

Zdroj: Trip Together
Zdroj: Trip Together

Odpoledne můžete strávit procházkou přes Chain Bridge, který jako první most v historii spojoval část města Buda a Pest. Poté pokračujte směrem nahoru na Gellért Hill k opevnění Citadella, odkud se vám naskytne nádherný výhled na město.

Zdroj: MrWallpaper
Zdroj: MrWallpaper

Dalším “must-see” místem je Buda Castle ve kterém můžete obdivovat sbírky maďarského umění a jen o kousek dále honosnou neo-gotickou stavbu Fisherman´s Bastion, která vás uchvátí svými pohádkovými věžičkami. Odtud se můžete opět kochat úžasnými výhledy na město, řeku a budovy parlamentu.

Zdroj: Travelmoodz
Zdroj: Travelmoodz

Poznávat město můžete i z lodi. Záleží jen na vás co byste rádi. Plavby se organizují denní, noční, romantické, s večeří, s ochutnávkou vín, silvestrovské apod. Více informací a i samotnou rezervaci můžete provést třeba na webu Budapestrivercruise.

Zdroj: Kingtours
Zdroj: Kingtours
Budapešť je krásné město, které zcela předčilo mé očekávání a věřím, že se tam bude líbit i vám.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *