Hledání dobrého hostelu ve městech jako Bangkok nebo Kuala Lumpur je jako hledání jehly v kupce sena. Poté co si zadáte základní požadavky do vyhledávání některého z ubytovacích portálů, vyskočí na vás desítky, ne-li stovky adres a názvů. Zorientovat se v tom všem potom zabere nějaký čas. Když už najdete něco ucházejícího za dobrou cenu, zjistíte, že to je vlastně v úplně špatné části města. Když vás zaujmou fotky interiéru, přečtete si, že recenze stojí za prd a že se jedná o jednu velkou díru.

Proto jsem udělala menší průzkum a vybrala pro vás dobře ohodnocené, skvěle situované hostely, které vám nezruinují bankovní účet.

Better bed / Bangkok

Lokalita: Tento hostel leží mezi stanicemi BTS – Phra Khanong a Ekkamai. Takže se odsud dostanete v podstatě kamkoliv. BTS vás doveze jak do všech velkých nákupních center (kde nemusíte jen nakupovat, ale třeba jít i do kina, že), tak i do stanice Siam, která je napojena na MRT (metro). Navíc se u stanice Ekkamai nachází autobusové nádraží, odkud se můžete vydat třeba na ostrovy Koh Chang nebo Koh Samed.

Cena: 285 Kč za noc v desetilůžkovém pokoji i se snídaní

O hostelu: K dispozici je restaurace, bar, wi-fi, sdílená kuchyně a lounge, klimatizace, na pokoji uzamykatelná skříňka, přímo u postele věšák na oblečení, lampička, zásuvka a závěs, který zajistí aspoň nějaké to soukromí.

Rezervace ZDE

Movylodge / Bangkok

Lokalita: Pouhé tři minuty chůze od stanice BTS Ratchathewi nedaleko řeky a Jim Thompson House.

Cena: 340 Kč za noc v 16-lůžkovém pokoji

O hostelu:  Skvělá volba pro všechny, kteří se rádi obklopují krásnými věcmi. Vlastníkem tohoto hostelu je totiž designové studio. V interiéru převládá přírodní dřevo a světlé barvy. Wifi je k dispozici ve všech prostorách. Všechny pokoje jsou vybaveny klimatizací.

Rezervace ZDE

Box hostel / Chiang mai

Lokalita: Pouhých 200 od Chang Puak Gate, nebo-li od severní brány Starého Města. U Chang Puak Gate je umístěná i stanice tuk tuků. Ti vás odsud dovezou k nádhernému chrámu Doi Suthep, který se tyčí v horách nad městem.

Cena: 205 Kč za noc ve čtyřlůžkovém pokoji

O hostelu: Po náročném dni se můžete večer zrelaxovat u společné televize nebo si smočit nohy v mini bazénku. K vypůjčení zdarma jsou kola. Wifi a klimatizace jsou samozřejmostí.

Rezervace ZDE

Paper Plane Hostel / Kuala Lumpur

Lokalita: Ve čtvrti Bukit Bintang, kterou najdete v samotném centru Kuala Lumpur. V jeho okolí se nachází několik velkých obchodních domů, zastávka metra, ulice Jalan Alor, která po setmění ožívá a kde se můžete levně najíst, a nebo také známé Petronas Towers. Můj nejoblíbenější obchoďák se jmenuje Pavilion, který má i několik kino sálů a zajít si na film o půlnoci není problém.

Cena: 412 Kč za noc v šestilůžkovém pokoji

O hostelu: Nabízí se velmi standardní vybavení jako wifi, klimatizace, vlastní lampa a zásuvka u postele. Využít můžete i ledničku nebo mini terasu.

Rezervace ZDE

Onederz Hostel / Siem Reap

Lokalita: Hostel se nachází necelých 100 metrů od Angkor Night Market ve středu města. Největší pamětihodnost širokého okolí, chrámy Angkor Wat jsou odtud vzdáleny pouhých 6 km.

Cena: 217 Kč za noc v šestilůžkovém pokoji

O hostelu: Jedním z důvodů proč si vybrat právě tento hostel je to, že má venkovní bazén s terasou! Je to super, když se právě nacházíte v rozpálené asijské zemi, ale moře je v nedohlednu. Recepce funguje 24 hodin a rádi vám tam zajistí vstupenky nebo celodenní výlety. Na jídlo si můžete zajít do přilehlé restaurace. Cennosti si můžete uschovat do trezoru, které jsou také k dispozici.

Rezervace ZDE

Jero Di Bisma / Ubud

Lokalita: Ve vzdálenosti 500 metrů od oblíbeného Ubud Market. Ten jste mimichodem mohli vidět i ve filmu s Julii Roberts – Jíst, milovat, meditovat. Hned vedle najdete Ubud Palace a dobrá zpráva pro všechny, kteří se neradi vzdávají vymožeností západního světa – je tu i kavárna Starbucks!

Cena: 168 Kč za noc v šestilůžkovém pokoji

O hostelu: Nečekejte žádný super designový prostor, ale připravte se na tradiční balijskou budovu i se zahradou. Zařízení je jednoduché a některé pokoje nabízí i malou terasu s posezením. Ráno je k dispozici čaj a káva. Recepční vám velmi rádi zajistí i transfer na/z letiště.

Rezervace ZDE

The Mahjong / Hong Kong

Lokalita: 1,5 km pěšky od stanice MTR Mong Kok Station. Odsud se pak dostanete ke všem důležitým pamětihodnostem.

Cena: od 560 Kč za noc v desetilůžkovém pokoji

O hostelu: V pěší vzdálenosti od hotelu najdete několik restaurací, dále budete mít k dispozici všechny životně důležité věci jako wifi, trezor na laptop, klimatizaci, společné prostory i s kuchyní, úschovu zavazadel nebo třeba transfer na letiště

Rezervace ZDE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *