Snídaně je základ dne – to je přece docela známá věc, ale ještě pořád existuje spousta lidí, která se tím neřídí. Já, když se ráno dostatečně nenajím, tak jsem celý den nesvá a hlad mě trápí každou chvilku. Jednou za čas si ráda dopřeju královskou snídani ve formě vajíček, avokáda, prosciutta a zeleniny, což bývá většinou o víkendech a jindy když nestíhám to řeším jogurtem s banánem. V poslední době jsem si oblíbila i ovesnou kaši, která zabere opravdu pouze 5 minut a navíc mi teď v zimě i zahřeje žaludek. Jak na ni a co všechno do ní dávám já?

Co budete potřebovat:

3,5 polévkových lžic ovesných vloček (tyto jsem koupila v Lidlu asi za 13 Kč, a jsou úplně to stejné jako ty z Marks & Spencer za 50 Kč)
půl hrnku vanilkového sójového mléka
chia semínka
datlový sirup
ovoce

Vločky zalijete mlékem, zamícháte a necháte vařit. Občas promícháte a jakmile uvidíte, že kaše houstne a začíná jemně bublat, vypnete sporák a máte hotovo. Celý proces trvá pár minut. Potom už si na kaši nakladete co máte rádi, já zvolila chia semínka, která jsou známá pro své příznivé účinky na náš organismus. Podporují imunitu, hubnutí, hydratují a dlouhodobě dodávají energii. Poslední dobou jsem si oblíbila i granátové jablko, které přispívá ke snížení výskytu kardiovaskulárních chorob, posiluje imunitní systém a pomáhá ke snížení vysokého krevního tlaku. Jeho preparace je trošku otrava, protože to pak ve vaší kuchyni vypadá jako by se tam odehrála vražda, ale podívejte se na toto video, které by vám práci mělo usnadnit. Zbytek semínek schovám do ledničky a buď použiji druhý den, nebo si je dám na svačinku. Na kaši přidám ještě trochu datlového sirupu, který není příliš sladký a chutná opravdu jako datle. Takže dobrou chuť!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *