Při každé mé cestě na letiště, autobusové nebo vlakové nádraží, přemýšlím nad tím co jsem asi tentokrát zapomněla doma. Můj styl balení vypadá tak, že do kufru hážu to na co si zrovna vzpomenu asi tak hodinu před odjezdem.

Nemám žádný seznam podle, kterého bych jela, takže se stává, že odjedu bez kartáčku, nabíječky nebo něčeho o čem jsem na 100% přesvědčená, že jsem si určitě zabalila. Myslím, že je tedy na čase si sepsat nějaký univerzální seznam na různé druhy cest. No a vzhledem k tomu, že mě již zítra čeká prodloužený víkend v Berlíně, bude se to nejen mě, ale snad i vám náramně hodit.

Elektronika

V první řadě si rozmyslete, zda s sebou budete brát počítač. Pár dní bez něho nejspíš vydržíte, ale pokud víte, že se večer chcete dívat na film, pracovat nebo psát, přibalte ho. Fotit asi budete na mobil, ale jestli vlastníte dobrej foťák, byla by škoda ho nevzít. Před odjezdem ještě jednou zkontrolujte, zda máte nabíječku na telefon, laptop, foťák společně s kabelem na stahování fotek. Jestli to vaše vlasy vyžadují, zabalte si i žehličku na vlasy/kulmu/fén. Jedete do Anglie? Přibalte si adaptér! Jestli nemáte, nevadí, po příletu ho seženete přímo na letišti v obchodech s knihami. Doporučuji si pořídit speciální taštičku na všechny kabely. Nejen, že je ochráníte před případným poničením, ale po příjezdu budete hned vědět, kde hledat a nebudete muset půl hodiny prohrabávat tašku.

Kosmetika

Co se týká kosmetiky, vezměte si s sebou opravdu jen to nutné minimum. Základní věci seženete v podstatě kdekoliv a navíc v zahraničí mají větší výběr nebo značky, které u nás nejsou k dostání, takže svou kosmetickou taštičku můžete obohatit o nové poklady. Co považuji za “must-have”? Tak určitě to bude kartáček na zuby, mini balení pasty, krém na obličej, odličovací ubrousky, deodorant a antibakteriální gel na ruce. V hotelech většinou najdete sprchový gel a šampón. Jestli jste tak jako já zvyklí na svůj vlastní, pořiďte si malé 40 ml plastové lahvičky, do kterým můžete dát své oblíbené produkty. Dnes jsem je nakoupila v Sephoře za 60 Kč a k nim vzala na zkoušku mini sprchové kapsule.

Ještě nezapomeňte na parfém, který můžete přelít do atomizéru. Výborný vynález!

Co se vám může hodit budou nůžky na nehty a pilník. Nikdy nevíte, kdy se vám zlomí nehet!

Léky

Na pár dní vám bohatě bude stačit Ibuprofen, něco na překyselený žaludek (mě se osvědčily pastilky Rennie), náplast, něco na průjem (např. Imodium) a v neposlední řadě Kinedryl. Léky, které pravidelně užíváte jsou samozřejmostí.

Obuv

S největší pravděpodobní máte před sebou poznávací víkend = hodně chození, což si žádá pohodlnou obuv. Podpatky si nechce na sobotní večírky doma a na výlet si vezměte tenisky! Já mám nejraději Converse, věřím, že hodně pohodlné jsou i AirMaxy a jiné podobné. Velmi krásně je můžete zkombinovat i se šaty, sukní nebo elegantnějším outfitem. No a pokud máte ještě místo v kufru, vezměte si nějaké kotníčkové, kožené botky. V těch se taky chodí docela fajn. Spíte v hostelu a sdílíte koupelnu? Potom nezapomeňte na žabky do sprch!

Oblečení

Dva kusy oblečení, které téměř vždy zapomenu = pyžamo. Pro mě asi nejdůležitější věc, protože ten zbytek jako ponožky, spodní prádlo, triko na každý den, svetr, šála, pohodlné džíny apod. jsou snad samozřejmostí pro každého.

Doplňky

Parádu nemusíte dělat jen doma, ale v zahraničí především! Já třeba moc ráda pozoruji Londýňanky a nechávám se inspirovat jejich stylem. Kolikrát je mnohem zajímavější než to co najdete v českých časopisech nebo na blozích. Takže základem jsou sluneční brýle, šál a nějaká ta bižu se vám určitě taky šikne.

Na cestu

Tak v první řadě by asi nebylo moc fajn, kdybyste doma nechali pas, kreditku nebo letenku/jízdenku. Hodit se bude i kartička cestovního pojištění, diář na poznámky, knížka, která vám zkrátí cestu a svačinka na cestu.

Další (ne)zbytnosti

  • deštník
  • sluchátka
  • dostatek hudby v telefonu nebo ipod
  • průvodce / mapa města
  • pár drobných v místní měně
  • mini slovník
Tak co? Kdy se kam chystáte?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *