Travel Tips

TIPY NA DÁRKY, KTERÝMI POTĚŠÍTE VŠECHNY CESTOVATELE

tipy na vánoční dárky

Za dvacet dní tu máme Štedrý den. Vánoční stromky na náměstích se rozsvítily, trhy jsou v plném proudu, punče tečou proudem a všechny už zcela zachvátilo nakupování vánočních dárků. Já mám už něco málo nakoupeno, a to co mi ještě zbývá se budu snažit vyřešit pokud možno online. Davům (nejen) v nákupních centrech se s radostí vyhnu. Měla jsem v plánu se jet podívat na vánoční trhy do Drážďan, ale možná si to nechám ujít a na prohlídku města se vydám raději až někdy na jaře.

Jako každý rok, tak i letos jsem pro vás vybrala dvanáct tipů na vánoční dárky, kterými můžete potěšit buď sami sebe, nebo všechny blízké,kteří také rádi cestují.

Co byste si z těchto kousků nejvíc přáli vy?

Na volné noze – ideální dárek pro všechny freelancery, digitální nomády nebo ty, kteří o podnikání teprve uvažují. Autor Robert Vlach v této 760 stránkové bibli předává své cenné informace a zkušenosti, které potřebuje každý pro svůj úspěch. Na knihu jsem četla jen samé pozitivní recenze, takže mám v plánu ji také brzy přelouskat.

Korkový glóbus – taková obměna tradičního glóbusu. V balení najdete i červené připínáčky, kterými si můžete označit oblíbená místa, přidávat fotky, důležité poznámky a plánovat další výlety.

Cestovní adaptér – ta nejpraktičtější věc z tohoto výběru. Už několikrát se mi stalo, že jsem přijela do cizí země a zjistila, že adaptér jsem nechala doma. Hledání obchůdku v nové lokalitě ve kterém by se tento produkt mohl prodávat pak stojí nejen čas, ale i peníze. Tento adaptér nejen, že hezky vypadá, ale dá se použít ve 150 zemích světa, je voděodolný a má i USB port.

Cestovní espressovač – máte ve svém okolí kávomily? Potom zbystřete! Tahle věcička váží necelých 400 gramů a pracuje na principu tlakového přístroje. Na výběr máte strojek na mletou kávu nebo kapsle. Už žádné další zklamání z mizerné kávy, ať se ocitnete kdekoliv!

Plánovač na 2018 – žádný cestovatel se neobejde bez pořádného diáře. Mě letos zaujal ten, který s láskou vytvořila Emma Kate. Minimalistický design, více místa na zapisování víkendových aktivit a výběr ze třech krásných barev. S jeho objednávkou si, ale musíte si pospíšit, jdou totiž na dračku!

Dárkový poukaz na ubytování – nevíte co by? Pořiďte svým blízkým poukázku na ubytování přes platformu AirBnb. Minimální částka pro nákup je 25 dolarů a přidat můžete i své vlastní věnování.

Láhev na vodu Que – každou minutu lidé zakoupí jeden milión plastových lahví na celém světě. Představte si, že 91% z nich není následně zrecyklováno. Pokud chcete, alespoň trošku přispět k záchraně životního prostředí, začněte používat tuto láhev na vodu. Je lehká, má krásný design a dá se zmenšit na polovinu, tzn. že se vejde téměř do každé tašky. Její koupí přispějete částkou 5 usd na záchranu korálových útesů.

Mapa vašeho oblíbeného města – společnost Mapiful jsem objevila už loni, ale nepřestává mě bavit. Jak funguje jejich produkt? Na webu si zadáte název vašeho oblíbeného města a systém vám vygeneruje jeho souřadnice a mapu! Vybrat si můžete z několika provedení a velikostí. Na Black Friday jsem si pořídila mé nejoblíbenější asijské město. Uhádnete které?

Rychleschnoucí ručník – super věcička, která se bude hodit každému, který cestuje do oblastí, kde se vlhkost vzduchu blíží 90%. Při takovém počasí vám čerstvě vyprané prádlo schne i tři dny, a co pak takový ručník, který máte většinou jen jeden? Je vyroben z mikrovlákna a je zabalen v sáčku pro lepší skladování.

SOS beauty kit – nebo-li krabička poslední záchrany, kterou jistě ocení všechny ženy. Obsahuje zrcátko, odličovací ubrousky, gumičky do vlasů a zachrání dokonce i váš ulomený nehet či sloupnutý lak.

Protizvuková sluchátka Bose – ideální na cestování, na práci a na všechny ty momenty, kdy se chcete odříznout od zbytku světa. Měla jsem možnost vyzkoušet je během letu a povím vám, že během minuty zapomenete na to, že jste v letadle. Všechny otravné zvuky včetně hučení motorů nebo uřvaných dětí totiž zmizí hned poté co sluchátka zapnete.

Ministativ Joby – skvělý pomocník pro všechny sólo cestovatele, ale i pro ty, které už omrzela selfie tyč. Tento tripod má tři ohebné nožky, které omotáte i kolem větve stromu a pořídíte tak fotky z jakéhokoliv úhlu bez pomoci ostatních. Má vodováhu pro digitální fotoaparáty s nosností do 3 kg.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

[instagram-feed]