Více než projíždění e-shopů s módou mě baví projíždět webové portály s letenkami. Vypadá to, že na konci příštího měsíce vyrazíme někam k moři, ale zatím si nejsem tak úplně jistá kam. Vzhledem k práci toho času není tolik kolik bych si představovala, takže to bude jen nějaká desetidenní rychlovka. Uvažujeme nad Maltou, Portugalskem nebo jížní Itálií. Byl někdo z vás v některé z těchto destinací? Co byste doporučili?

Momentálně tedy trávím hodně času hledáním letenek. Ceny mi přijdou, ale docela přemrštěné.  Letenku na Maltu za 8 tisíc? . Jenže za to a pár drobných navíc si můžete klidně zaletět i do Asie. Naštěstí jsem docela nedávno objevila pár nových webů, které hledání usnadňují a přišla na pár “hacků” díky kterým se mě i vám může podařit najít to co hledáme (te).

POUŽÍVEJTE ANONYMNÍ OKNO

Také se vám už stalo, že jste v pondělí hledali letenky do Londýna, žádné nevybrali, ve středu hledali znovu a zjistili, že se cena za ty dva dny zvedla o pár stovek? Tohle se děje docela běžně, protože letecké společnosti mohou monitorovat vaše vyhledávání a na základě toho pak určovat ceny. Jak se tomu vyhnout? Příště si v pravém horním rohu nejprve otevřete anonymní okno a pak až nakupujte.

ODEBÍREJTE SPECIÁLNÍ NABÍDKY

Ceny letenek se neustále mění, proto se vyplatí přihlásit se k odběru speciálních nabídek od vašich oblíbených leteckých společností. Pokud víte, že se za dva měsíce chcete podívat třeba do Lisabonu, ale aktuální cena vám přijde vysoká,  můžete si na webu jako je Skyscanner nastavit upozornění na ceny. Jakmile se cena změní, přijde vám upozornění do mailu. Vy můžete jen doufat, že se to bude směrem dolů.

CESTUJTE MIMO SEZÓNU

Je vám jedno kam pojedete? Zaměřte na země, kde je momentálně off-peak  sezóna. Je asi logické, že letenky do jížní Evropy budou nejdražší právě přes léto a letenky do Thajska budou stát vaši peněženku nejvíce v období prosinec – březen. A cestování o Vánocích raději ani nezmiňuji, to jsou ceny našponované na maximum.

NAKUPUJTE V PŘEDSTIHU

Říká se, že ideální dobou pro nákup jsou dva až tři měsíce v předstihu. Mě se jednou podařilo koupit letenku za docela ucházející cenu do Bangkoku dva týdny před odletem. Je sice pravda, že to bylo ještě před začátkem sezóny, ale určitě to nikdy nenechávejte na poslední chvíli.

…A UPROSTŘED TÝDNE

Někde jsem četla, že nejlepší den pro nákup je úterý nebo středa. Nejlevnější dny pro cestování jsou také v týdnu. Naopak nejvíce se vám to prodraží v pátek, sobotu a neděli.

BUĎTE FLEXIBILNÍ

Čím více flexibility vašemu vyhledávání dáte, tím více ušetříte. Neomezujte se pouze na odlety z Prahy. Zkuste i Vídeň, Mnichov nebo Berlín a pohrajte si i s daty odletů. Letíte-li na Phuket, nehledejte letenky rovnu tam. Leťte nejprve do Bangkoku a dál pokračujte s některou  nízkonákladovku u které pořídíte letenku za pár stovek. Většinou platí, že čím delší let, tím levnější. Záleží pak však už jen na vás co preferujete. Několika hodinové přestupy se totiž mohou také pěkně prodražit.

LÉTEJTE S PŘESTUPY

Člověk by řekl, že létat na přímo musí být levnější, protože cesta je tak kratší a navíc hradíme jen jedny poplatky. Ovšem pro spoustu lidí je čas stále cennější než peníze a letecké společnosti si toho jsou vědomy, a proto jsou ceny na přímých letech dražší. Takový přestup nemusí být občas na škodu, obzvlášť, když získáte dostatek času na to, abyste prozkoumali další destinaci.

POROVNÁVEJTE

Nekupujte první letenku, kterou najdete. Vymezte si na to celé odpoledne a projeďte tolik webů, kolik jen můžete. Lety kombinujte a porovnávejte. Kde hledám já? Ano, na všech tady těch stránkách:

www.azair.cz

www.skypicker.com

www.skyscanner.cz

www.pelikan.cz

www.letuska.cz

www.akcniletenky.com

www.cestujlevne.com

www.honzovyletenky.cz

www.fly4free.cz

One thought on “JAK NA LEVNÉ LETENKY?”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *