Motivace

JAKÝ BYL MŮJ ROK?

30/12/2017

Tento rok uběhl takovou rychlostí, že z toho moc nechápu. Letos jsem neabsolvovala žádnou delší pauzu, tak jako v předešlých letech, kterou jsem vyplnila pobytem v mé oblíbené Asii, ale pracovala jsem na plný úvazek tady v Praze. S tím jde ruku v ruce i omezený počet volných dnů a bohužel nedostatek času na všechny cesty, které jsem chtěla podniknout. Myslím si, že jsem toho i tak stihla docela hodně a ráda bych se o to s vámi podělila.

DRAMA V THAJSKU

Hned v lednu jsme vyrazili na dva týdny do Thajska. Leden bývá v této části světa zárukou skvělého počasí. Bohužel se letos ukázalo, že vyjímka potvrzuje pravidlo. V tomto období totiž Thajsko trápily záplavy a vydatné deště. Ostrov Koh Samui byl zcela pod vodou a podobně na tom byla i jížní část země. My měli v plánu původně Krabi nebo Koh Lantu, ale nechtěli jsme to riskovat, takže jsme odjeli do Hua Hin. Moře tu však bylo divoké a ne úplně vhodné ke koupání. My si i tak užili krásné ubytování, teplo, jídlo a také pár dní v Bangkoku.

DUBAJ NA VLASTNÍ OČI

Na zpáteční cestě z Bangkoku jsme se na tři dny zastavili v Dubaji. Byla to moje úplně první návštěva a vlastně jsem ani neměla žádná očekávání. Bylo super vidět to na vlastní oči, ale asi to není nic pro mě. Já se ráda procházím po historických centrech měst nebo někde v přírodě, ale ani jednoho jsem se tam nedočkala. Nejvíc mě tam bavilo jíst v indických a libanonských jídelnách. Jídlo stálo pár korun a bylo strašně chutný.

NEJKRÁSNĚJŠÍ MEŠITA V ABU DHABI

Mešita šejka Zayeda byla na mém „bucket listu“ už nějakou dobu. Proto jsme si na jeden den odskočili z Dubaje do Abu Dhabi. Tato impozantní budova ve které absolvovala photoshooting i Rihanna předčila má očekávání. Je to ta nejkrásnější stavba, jakou jsem, kdy na svých cestách navštívila.

KRAKOW – MĚSTO, KDE TO ŽIJE

V březnu jsme využili speciální akce autobusového přepravce Lux Express a za 4 eura (tam i zpátky) jsme se podívali na víkend do Krakowa. Byla jsem zde poprvé už před lety a moc jsem si to tu oblíbila. Nejraději mám čtvrť Kazimierz ve které je spousta krásných barů, restaurací a kaváren. Vlastně nevíte, kam jít dřív.

SLUNEČNÁ BARCELONA

Ten stejný měsíc jsem si to díky spolupráci s Letuška.cz namířila na pár dní do Barcelony. Zatímco v Praze ještě mrzlo, v této katalánské metropoli svítilo sluníčko a městská pláž byla v neděli odpoledne narvaná téměr k prasknutí. Pochutnali jsme si na vynikajících tapas, prošli hlavní památky a začali nasávat jaro.

AMALFI COAST & NEAPOL

V červenci jsem se zamilovala do pobřeží Amalfi v jížní Itálii. Strávili jsme tam krásné dva týdny a stihli se podívat na několik míst. Naše základna (rozumějte hotel) byl v městečku Salerno. Od tama jsme každý den vyjížděli na různá místa. Stihli jsme Vietri sul Mare, Cetara, Maiori, Minori, Ravello, Atrani, Pompeje a také pár dní v Neapoli, která vůbec není tak špinavá jak mě všichni strašili. Možná je, ale má jednoznačně své kouzlo. Ochutnali jsme pizzu v legendární pizzerii Da Michele a přísahám, že to byla ta nejlepší pizza jakou jsem, kdy jedla!

SVATBA V LONDÝNĚ

Z Itálie jsme odletěli rovnou do Londýna na svatbu přítelových kamarádů, která se konala hned vedle St. Paul’s Cathedral. Zbytek víkendu jsme strávili s jeho rodinou a procházkou v parku Hampstead Heath.

NA SKOK V BRATISLAVĚ

Další výlet následoval v srpnu a bylo to vůbec poprvé co jsem se podívala do hlavního města našich sousedů. Bratislava je malé a útulné město. Škoda jen, že nám dva dny komplet propršelo.

VÝLETY PO ČR

Letos jsem si řekla, že musím více procestovat ČR. Absolvovala jsem výlet do Liberce a na Ještěď, na Prachovské skály, do Českého Krasu ve kterém najdete lom Velká Amerika s tou nejmodřejší vodou a ve kterém se jen tak neokoupete, protože není přístupný veřejnosti. V září jsem strávila víkend v Mikulově na další svatbě. Načasování bylo skvělé, protože zrovna probíhalo vinobraní.

VĚČNĚ PŘEPLNĚNÉ BENÁTKY

V říjnu jsem se vrátila zpět do Itálie, tentokrát však na sever do Benátek. Všechny ty úzké uličky s historickými domy na vás působí jakoby jste se vrátili v čase o několik století zpět. Mě se v Benátkách moc líbilo, už jen z toho důvodu, že to je jiné než v ostatních evropských městěch. Stihli jsme se podívat i na ostrovy Burano a Murano. Jedinou nevýhodou, která může některým celý pobyt znechutit jsou neskutečné davy lidí a v porovnání s jížní Itálií, ne až tak úžasné jídlo.

SLUNEČNÁ BUDAPEŠŤ

Posledním výletem tohoto roku byla cesta do Budapešti, mého dalšího velmi oblíbeného města. Zde jsem vůbec poprvé zavítala do filmových studií a natočila společně s mými kolegy krátký film, zašla na drink do legendárního baru Szimpla Kert a užila si posledních teplých dnů, protože počasí bylo naprosto ukázkové.

A jaký byl váš rok  2 0 1 7 ? Kam jste se podívali a na co rádi vzpomínáte?

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply