Docela nedávno jsme přemýšleli nad tím, že bychom strávili víkend v nějaké hezké chatě/chalupě v ČR. Vzhledem k aktuálnímu počasí jsme chtěli, aby to bylo uvnitř hezké a útulné. Prostě žádná oranžová výmalba, nevkusné zařízení nebo hnusná koupelna. Abych řekla pravdu, dalo mi trošku zabrat najít místa, která tomuto popisu neodpovídají. Naštěstí jsem na pár pokladů narazila a okamžitě si zapsala jejich jména, protože v roce 2017 se tam určitě vydáme. A které, že to jsou?

Dobčické rybníčky

Lokalita: Záboří, jížní Čechy

000_1
Zdroj: dobcickerybnicky.cz
Zdroj: dobcickerybnicky.cz
Zdroj: dobcickerybnicky.cz

Už jste někdy zaslechli pojem “glamping”? Ne? Tak právě zde si ho můžete konečně zažít. Jedná se formu kempování, až na to, že ubytovací zařízení jsou o něco více přepychovější, než tradiční kempy.

Zde si můžete vybrat, zda budete chtít chatku přímo nad vodní hladinou nebo v korunách stromů. Pro všechny, kteří si potřebují na pár dní odpočinout od města nebo celého online světa, je to místo jako dělané. Není tu elektřina, k ohřevu vody slouží kamna s varnou plochou, dále vás čeká soukromá kadibudka a vlastní ohniště s grilem. V hlavní sezóně (květen až září + Silvestr) zaplatíte za noc 1490 Kč.

Zikmundov

Lokalita: Staré Hutě u Uherského Hradiště

Zdroj: zikmundov.cz
Zdroj: zikmundov.cz
Zdroj: zikmundov.cz
Zdroj: zikmundov.cz

Skvělé místo na odpočinek, kde vás nikdo nebude omezovat tím, že snídaně se podává jen do 10 h. Prostě se najíte, až budete chtít. Kuchaři pak můžete říct na co budete mít chuť večer a prý vám vaše přání splní. Toto místo nabízí nádherné výhledy, bazén, finské koupací kádě, a budete-li chtít vyrazit na výlet, můžete se vydat směr hrad Buchlov. Ceny se pohybují kolem 1590 Kč na osobu včetně polopenze.

Červený dvůr

Lokalita: Červený Dvůr, Český Krumlov

Zdroj: apartmany-cervenydvur.cz
Zdroj: apartmany-cervenydvur.cz
Zdroj: apartmany-cervenydvur.cz
Zdroj: apartmany-cervenydvur.cz

Hledáte kombinaci klidu, přírody a komfortu? Pak jste na správném místě, protože to vše vám apartmány Červený dvůr nabídnou. Vybrat si můžete ze tří apartmánů a lesní chaty. V jejich interiéru převládá dřevo a vybavení v tradičním venkovském stylu. Ráno si můžete pochutnat na snídani a přes den vypůjčit kola, knihy nebo zajít na masáž, bylinkovou koupel nebo do sauny. Cena za dvě osoby na noc je 1100 Kč (mimo hlavní sezónu).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *