Doba letních dovolených pomalu začíná a za malou chvíli budete kufr k moři určitě balit i vy. Letecké společnosti čím dál více omezují váhové limity a pokud letíte s low costem na vlastní pěst, určitě jste si všimli, že poplatek za 20 kilové zavazadlo stojí v některých případech více než letenka samotná. Ono toho na tu pláž není potřeba zase tolik, takže sbalit všechno “jen” do příručního zavazadla by neměl být zase takový problém.

Já se balila nedávno a rozhodla jsem se, že si sepíšu opravdu všechno co si budu chtít vzít s sebou. Nakonec mi z toho vyšel seznam, který čítal něco přes padesát položek! Každopádně do jednoho kufru jsme zabalili věci pro dvě osoby a jelo se.

Co jsem s sebou táhla zbytečně a bez čeho bych se nikdy neobešla?

Elektronika

Zvažte, zda opravdu nutně potřebujete počítač. Na čtení zpráv nebo plánování výletů vám bohatě postačí tablet. Foťák je samozřejmost a veškeré nabíječky jakbysmet.

Fén nebo kulmu na vlasy nechejte doma. Většina hotelů je má k dispozici a stajlovat vlasy u moře stejně nemá cenu. Dopřejte jim odpočinek od horkého vzduchu a nechte mořskou vlhkost, aby si pohrála s jejich tvarem.

Kosmetika

Šampón, kondicionér, sprchový gel nebo opalovací krém si pořiďte až na místě. Pokud jedete na 10 a více dní, tak ve dvou lidech to standardní balení stihnete vypotřebovat. V lepších hotelech bude k dispozici minimálně šampón a sprchový gel.

Místo tělového krému, krému na spálenou pokožku nebo masky na vlasy si vezměte jedno balení kokosového oleje, které má všestranné využití.

Zubní kartáček, pasta, krém na obličej je samozřejmostí. Make upu tolik, kolik uznáte za vhodné.

Abyste nemuseli vláčet odlakovač a lak na nehty, zajděte si před odjezdem na manikúru a pedikúru, která by vám měla nějakou dobu vydržet.

Já jsem si přibalila i odličovací pěnuodličovací tampóny a vatové tyčinky.

Dále deodorant a parfém, který můžete přelít do malého atomizéru, a nemusíte tak s sebou vláčet celou lahvičku.

Oblečení

Tak tady vám postačí úplné minimum. Spodní prádlo si vždy můžete přeprat v ruce a na cestu na/z pláže vám skvěle poslouží overal. Nezapomeňte na plavky, šortky, dvě, tři tílka, dvoje šaty a během cesty si můžete přes sebe přehodit svetr nebo lehkou bundu za které budete při nočních návratech z barů nesmírně vděčné.

Boty

Já jsem cestovala v teniskách a do kufru si přibalila žabky (na pláž) a jeden pár sandálů (na večer). Toť vše a bohatě to stačí!

Ostatní

Osušku a tašku na pláž
Knihu
Sluneční brýle
Klobouk
Malou kabelku na večer do které si dáte peníze, mobil a klíče od hotelu. V podstatě ji můžete mít i k příručnímu zavazadlu během cesty, takže ji nemusíte balit.
Balíček poslední záchrany obsahující náplast, panadol a veškeré léky, které pravidelně užíváte.

Věřte mi, že platí: čím méně, tím lépe. Protože:

  • ušetříte na poplatcích za odbavené zavazadlo
  • nebudete se muset vláčet s těžkým zavazadlem
  • nebudete ztrácet čas nad rozhodováním se co na sebe, protože když toho budete mít málo, budete rozhodnutí raz dva.
  • a v neposlední řadě třeba najdete i místečko v zavazadle na dárky nebo novou věc, kterou jste si pořídili

Tak hezkou dovolenou! A napište mi kam se letos chystáte!

PS: Rada na závěr týkající se kokosového oleje: mějte ho v plastovém obalu a používejte ho zásadně v koupelně, na tělo aplikujte nejlépe ve sprše. Mě se dneska podařilo rozbít celou skleničku o zem. Nejen, že se olej rozplácl po celé koupelně, ale ohodil i kus zdi v pokoji. Trapas!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *