Nedávno jsem přemýšlela o tom kam bych se chtěla tento a příští rok podívat. V posledních dvou letech jsem si totiž splnila své dva velké sny, Thajsko a Bali. No a jakmile si něco odškrtnete z jednoho seznamu, je potřeba vytvořit seznam druhý. Je mi zcela jasné, že mi to bude trvat více jak dva roky, ale určitě je dobré mít v hlavě představu toho co chcete. A kam byste se chtěli podívat vy?

Lisabon, Portugalsko

Zdroj: Pinterest
Zdroj: Pinterest

Do Lisabonu bych ráda zaletěla na prodloužený výlet, jen mě od toho trochu odrazuje to, že z Prahy tam lítá přímo jen jedna letecká společnost a ceny letenek nejsou zrovna nízké. Takže buď začnu šetřit nebo budu doufat, že se brzy objevím nějakej “super deal”.

Maledivy

Zdroj: Pinterest
Zdroj: Pinterest

Dle obrázků soudím, že to je ráj na zemi, který bude vhodný spíše pro ty, kteří hledají klid, odpočinek a nedělá jim problém strávit týden válením se na pláži. V poslední době jsem četla několik článků o tom, že Maledivy začínají být dostupné i pro backpackery. Zvýhodněné letenky občas zahlédnete i na akcniletenky.com a noc v hotelu prý seženete už za 20 dolarů.

Vietnam

Zdroj: Pinterest
Zdroj: Pinterest

Již dvakrát jsem byla jen kousek od Vietnamu, ale ani jednou mi to nevyšlo. Takže si říkám, do třetice to vyjde. Snad na konci nebo začátku tohoto roku. Vietnam bych ráda projela celý od Saigonu až po Hanoi se zastávkou v Halong Bay a na pláži v Da Nang.

Hong Kong

Zdroj: Pinterest
Zdroj: Pinterest

Od Hong Kongu očekávám, že bude stejně pompézní jako Singapur a že tam budou místa, která mi vyrazí dech. Ideální by bylo, kdybych si tam mohla odskočit na pár dní z Vietnamu. Moc se těším na výšlap na Victoria Peak, projížďku v lanovce nebo na ochutnávku dim sum.

Borneo, Malajsie

Zdroj: Pinterest
Zdroj: Pinterest

Když se řekne Borneo tak si představím deštné pralesy, panenské pláže a orangutány. Na Borneu je několik rehabilitačních center, kam se můžete podívat a s největší pravděpodobností se s těmito fascinujícími tvory setkáte tváří v tvář.

Sicílie, Itálie

Zdroj: Pinterest
Zdroj: Pinterest

V Itálii jsem byla již několikrát, ale nikdy ne na jihu. Sicílie mne láká pro svou krásnou přírodu, křišťálové pláže, Etnu a sicilské cukroví, které chutná božsky!

Mexiko

Zdroj: Pinterest
Zdroj: Pinterest

Playa del Carmen, Merida, Guadalajara, pyramida El Castillo v komplexu Chichen Itza, tequila nebo mexické jídlo. To všechno bych chtěla zažít. Prozatím mě však stále ještě více táhne Asie, takže Mexiko bude muset ještě nějakej ten rok počkat. Když mě, ale přepadne chuť na burrito, tacos nebo guacamole, tak běžím do Cantiny na pražském Újezdě, kde dělají opravdu famózní jídlo.

11 thoughts on “MY TRAVEL WISH LIST”

 1. Zrovna si píšu travel wishlist na tento rok po ČR, tak jsem zvědavá, kam všude se podívám. Koukám, že co se týče světového travel wishlistu, tak se hodně shodneme. Já bych hrozně chtěla do Vietnamu, Mexika a na Maledivy. Poslední dobou zjišťuju, že už bych fakt potřebovala nějakou “válecí”dovolenou.

  1. Tak to se budu těšit na tvůj českej wishlist 🙂 potřebuji nějaký nápady v tomto směru. Vidím, že jsi taky nedávno byla v Kutné Hoře 🙂 Kam by jsi chtěla na dovolenou?

   1. Do prkýnka, mi nějak úplně unikla odpověď 🙁 … na dovolenou bych to letos viděla buď do Bulharska nebo na Krétu. Asi budem vybírat nějakej last, jelikož se mi za to nechce moc utrácet, když jde fakt jen o válení u moře :D. Jinak to budeme procestovávat právě v rámci ČR a s kolegyní se asi vydáme do Helsinek. No jsem zvědavá, kde na to vezmu dovolenou 😀

    1. Chápu. Těch dvacet dní za rok je fakt za trest 😀 Já nedávno četla, že ubytovací kapacity v Řecku, Itálii a Španělsku jsou už téměř vyprodány, vzhledem k tomu, že lidi už nechtějí jezdit do severní Afriky a Turecka. Tak pozor na to! 🙂

 2. nedávno jsem narazila na tvůj blog a vážně se mi líbí!:)
  do Lisabonu bych se taky ráda podívala, ale mám přesně stejný problém s letenkami. naštěstí jsou někdy v akci z Polska nebo Německa;)
  letos se chystám do Berlína, snad mi vyjde pracovní léto na Islandu. na podzim mám už letenky do Londýna. a dál bych ráda do Dubaje, Izraele a Nový rok bych ráda strávila někde u moře. tak snad mi to všechno vyjde:)

  1. Děkuju! Do Berlína se chystám na Velikonoce 🙂 Nedávno jsem objevila super stránku azair.cz a letenky do Lisabonu tam najdeš i kolem dvou tisíc, s odletem z Berlína. Takže myslím, že problém je vyřešen 🙂

 3. Zrovna jsem narazila na tvůj blog, ani nevím jak 😀 A moc se mi líbí tvoje články 🙂 Na takovýhle travel wishlist post se taky chystám už nějakou dobu, ale můj seznam má momentálně 2 A4, takže jsem se prozatím omezila na seznam na tento rok, uvidíme, co se mi podaří odškrtnout. Každopádně palec nahoru za všechny destinace!

  1. Ahoj Jani, dekuju, to jsi me potesila!:) Muj seznam je taky mnohem delsi, ale musela jsem to pro zacatek nejak vyselektovat 🙂

    1. Jo, Sicílii mám taky na seznamu, ale nakonec jedu příští týden do Puglie, což je opačná strana Itálie 😀 takže ta se letos už asi neuskuteční. Seznam máš hezkej, takovej realistickej 🙂 Určitě doporučuju Maroko! Tam se mi líbilo moc. A jak se ti líbí v UK?

     1. Jee tak to šťastnou cestu! Já jedu mimo seznam do Londýna, protože jsem před sebou měla volný víkend 😀 Maroko právě zatím nevypadá moc nadějně, jedině že by se objevily nějaké letenky za cenu, která se neodmítá… Ale jednou dopadnou musí, slyšela jsem na něj samou chválu.
      V UK je dobře, v září mi to tu končí, tak musím do té doby ještě pocestovat, co se dá!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *