A protože je jídlo nedílnou součástí cestování a poznávání nových tradic a zvyků, budu se tu s vámi dělit i o skvělé recepty. Dnes začneme s americkými brownies. Těch jsem za svůj krátký život vyzkoušela několik, ale troufám si tvrdit, že právě tyto jsou ty nejlepší co jsem, kdy ochutnala! Povrch této čokoládové pochoutky je pevný, avšak po jeho rozkrojení se rozlomí jako tenká vrstva ledu. Uvnitř je brownie krásně měkký a vláčný.

Pokud budete chtít povznést chuť brownies na ten nejvyšší level, přidejte do těsta čerstvé maliny (200 g).

Ingredience:

200 g tmavé čokolády rozlámané na kousky (nejlepší je čokoláda na vaření z Lidlu)
100 g mléčné čokolády rozlámané na kousky (klidně můžete použít i tmavou čokoládu)
250 g másla (já používám čerstvé máslo z Grand Moravia)
špetka soli
400 g světlého třtinového cukru
4 vejce
140 g hladké mouky
50 g Holandského kakaa

Postup:

Troubu předehřejte na 170 stupňů. Formu o rozměrech 20 x 30 cm vyložte pečícím papírem. V kastrůlku rozpusťte za občasného míchání čokoládu, máslo a cukr.

Do směsi vmíchejte vejce, jedno po druhém. Raději chvíli počkejte na to, až směs trošku vychladne, aby se vám vejce neuvařily. Na povrch prosejte mouku se solí a vmíchejte kakao.

Přimíchejte polovinu malin a rozetřete směs do formy. Posypte zbývajícími malinami.

Pečte cca 20 minut. Každá trouba peče jinak, takže je potřeba každou chvíli pomocí špejle kontrolovat, zda nejsou přepečené. Brownies by měly být uvnitř lehce mazlavé s křupavou krustičkou na povrchu. Vyjměte a nechte zcela vychladnout. Nakrájejte na malé dílky, protože k uspokojení chutí stačí jen kousíček.

Dejte mi vědět do komentářů, jak se vám povedly!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *