Už za sedm dní nám oficiálně začíná léto a s ním i hlavní sezóna dovolených. Přímořská letoviska v celé jížní Evropě budou praskat ve švech, takže pokud nemusíte davy lidí, raději zůstaňte doma, odjeďte mimo sezónu nebo vyražte na méně populární místa.

Já si v zimě plánovala, že se letos v létě konečně podívám do Portugalska. Vzhledem k tomu, že jsem to začala řešit “teprve” v květnu jsem došla k závěru, že Portugalsko se zatím konat nebude. Kombinace ne tak úplně šikovných leteckých spojení a předraženého ubytování v Algarve mne donutila změnit plány.

Už za dva a půl týdne proto odlétáme do Itálie, kterou mám strašně ráda. Baví mě Italové – jejich styl, jazyk a živost. Miluju prosecco, aperol, pizzu, rizoto, gelato, dolce a taky nakupování v italských supermarketech. Minulý rok jsem objevovala krásy oblasti Puglia, a to konkrétně městečko Bari, Lecce a Galllipoli. Bylo to tam opravdu krásný a určitě bych vám to doporučila třeba i na prodloužený víkend. Do Bari se dostanete pohodlně přímým letem z Prahy s WizzAir.

Letos se podívám na druhou stranu země do Kampánie.  Naše první zastávka bude v Neapoli, kterou si musím teprve pořádně nastudovat, abych věděla o všech “must see places”. Ovšem už teď vím, že si nesmíme nechat ujít pizzerii Da Michele, kde pečou prý tu nejlepší pizzu na světě. Další zastávkou v této oblasti budou Pompeje, sopka Vesus,  pobřeží Amalfi a pokud se poštěstí tak i ostrov Ischia.

Přímo z Neapole odlétáme na víkend do Londýna, kde nás čeká svatba. Moc toho ve městě nestihneme, ale už teď se těším na nedělní procházku v parku Hampstead Heath odkud je krásný výhled na celé město.

V srpnu to vidím na nějaké výlety po ČR. Ráda bych se konečně podívala do Českého ráje nebo na Lipno. Uvažuji i o víkendu v Bratislavě. Byl jste tam někdo? Stojí to za to?

Teď mám nějakých čtrnáct dní na to, abych se na ty italské prázdniny připravila, nastudovala všechny pamětihodnosti, projela Pinterest a vyhledala pár inspirací na fotky. Už se moc těším!

Byli jste v Kampánii? Máte nějaké tipy na to co vidět a nevidět? A kam tohle léto vyrážíte vy?

2 thoughts on “MY SUMMER TRAVEL PLANS”

  1. Super plány na léto, Terko! Amalfi jsem navštívila před dvěma rokama, je to nádhera! Ráda bych se tam někdy podívala i mimo sezónu, v létě je tam tak trošku předlidněno. O tom, co dělat v Neapoli, jsem psala článek, tak můžeš kouknout ke mě na blog 🙂 Lipno je boží, zrovna mám o tomhle místě rozepsanej článek 🙂 A do Bratislavy jedem příští víkend! Už jsem tam jednou byla, není to nejhezčí město, ale maj boží “náplavku” u Dunaje, která je plná zahrádek a venkovních teras. Taky se tam mezitím otevřelo spostu cool kaváren a restaurací, takže z toho bude asi klasickej gastro víkend 🙂 Už se tam moc teším a za návštěvu Bratislava určitě stojí 🙂

    1. Ahoj 🙂 na článek jsem se dívala, díky za tipy, už se tam moc těším! Užij si Bratislavu!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *