Read

ČETBA NA PLÁŽ | 1

Léto se blíží a s ním i doba dovolených trávených u moře. Lidé, kteří se celý rok vymlouvají na to, že nečtou knihy, protože na to nemají čas si už musí přestat vymýšlet. Co jiného kromě plavání, dovádění ve vodě nebo poslouchání hudby budete mít na práci?

Já si do kufru většinou přibalím jednu nebo dvě knihy. Abych řekla pravdu, tak mi jejich výběr zabere docela hodně času, protože si musím být opravdu jistá, že mě budou bavit. Už se mi stalo, že jsem si vybrala špatně a za celý týden na lehátku nepřečetla nic!

Už za pár dní se chystám na válecí se dovolenou, takže pátrám, kterou knihu si vezmu s sebou. Máte nějaké tipy? Jinak vám přináším 5 knih, které jsem dočetla docela nedávno a které mne zaujaly a vřele doporučuji.

#1 daniel glattauer – dobrý proti severáku & každá sedmá vlna

První část knihy Dobrý proti severáku je psána v emailech. Emma si chce odhlásit předplatné časopisu, ale napíše na špatnou emailovou adresu. Majitelem té špatné adresy je Leo. No a z tohoto omylu vznikne něco krásného. Úspěch této knihy si vyžádal druhé pokračování : Každá sedmá vlna. Je to vtipné, napínavé a citlivé zároveň.

#2 charles dickens – oliver twist

Klasika, kterou asi ani nemusím představovat. Oliver se narodí v sirotčinci ženě, která přišla odnikud a která při porodu zemře. Ten tam pak tráví dětství, hladoví a je s ním hrubě zacházeno. Jednoho dne uprchne do Londýna, kde se ho ujme banda vykutálených zlodějíčků. Naštěstí se Oliverům příběh dočká šťastného konce. Překvapilo mě jak dobře se ta kniha čte, čekala jsem, že bude plná zastaralých výrazů a dlouhých textů o ničem, ale opak je pravdou. Už se nemůžu dočkat až si od tohoto autora přečtu další knihu.

#3 marlene schiappa – nanejvýš čtyři hodiny spánku

Velmi oddechová kniha, ideální pro ty, kterým se u čtení nechce vůbec přemýšlet. Kniha vás zavede do hlavní francouzské metropole, za dvěma ženami na prahu třicítky. Jedna z nich buduje kariéru v reklamní agentuře, druhá vychovává děti na mateřské dovolené,  jedna žije v krásném bytě v Paříži, druhá v rozpadajícím se domku na předměstí. Náhoda tomu dá, že se jejich role začnou pomalu obracet.

#4 haruki murakami – sputnik, má láska

Moje úplně první kniha od tohoto populárního japonského autora. Příběh nás zavede do Japonska, kde se setkáme se třemi hlavními hrdiny: učitelem K, Fialkou a její novou šéfovou Mjú. K miluje Fialku, Fialka miluje Mjú. Love story, neopětovaná touha a následný výlet obou žen do Řecka se změní v peklo. Fialka se totiž vypaří z povrchu zemského a nastává pátrání. Jak to dopadne? To už si přečtěte sami.

# 5 elizabeth gilbert – big magic

Hned po Jíst, milovat, meditovat je Big Magic mou druhou nejoblíbenější knihou této americké autorky. Většinou mě moc nebaví knihy o abstraktních věcech, ale tato se opravdu povedla. Liz zde se svými čtenáři sdílí svůj pohled na kreativitu a inspiraci. Píše třeba i tom, jak naše neuskutečněné nápady (téma na napsání nové knihy, nový podnikatelský plán apod.) přecházejí na další lidi. Doporučuji!

You Might Also Like

1 Comment

  • Pavlina
    15/05/2016 at 10:46

    Ta třetí knížka vypadá vážně skvěle – takové jednoduché oddechovky mám ráda 😀 Užij si dovolenou!

  • Leave a Reply

    [instagram-feed]