Konec roku se blíží a Vánoce tu budou již za 20 dní. Na mě ta vánoční atmosféra zatím vůbec nedolehla, asi to bude tím, že momentálně řeším úplně jiné věci než pečení cukroví nebo to jak ozdobíme (zda vůbec) stromek. Možná to bude také tím, že ještě před dvěma týdny jsem chodila v šortkách a žabkách, takže mi přijde, že je teprve září (venku je dokonce modrá obloha a slunce!). V dnešním článku vám dám pár tipů na dárky pro vás, vaše blízké, známé nebo kamarády, zkrátka pro všechny co rádi cestují a kteří by tyto dary určitě ocenili.

Pokud jste na cestách delší dobu a absolvujete několik letů, několik návštěv ambasád a několik žádostí o prodloužení víza, dostane váš pas docela zabrat. Proto se vyplatí mu pořídit nějaký hezký obal, který ho ochrání před poničením. Vybrala jsem pouzdro na cestovní dokumenty z H&M.

Každého určitě potěší lehká, stylová a kvalitní cestovní taška. Mým tipem je Le Pliage od Longchamp, kterou můžete velmi jednoduše složit a použít až třeba na zpáteční cestě.

Nevím jak vy, ale já stále ještě pořád preferuji psaní poznámek na papír než do počítače. Takový Travel Journal od Moleskine vám bude neustále po ruce. Je rozdělen do několika kategorií jako Wish list, Planning, Weekends, Short trips, Long trips a obsahuje i spoustu nálepek, takže si můžete vytvořit vlastní kategorie.

Pro ty co rádi čtou je tu publikace Best in Travel 2016 od Lonely Planet, která vychází každý rok a najdete v ní spoustu inspirace na nadcházející rok.

Která žena by neuvítala pod stromečkem kosmetiku? Já jsem vybrala tu úžasnou a voňavou z Řecka. Jmenuje se Korres a nabízí All New Best Set , který obsahuje těch pět nej produktů v cestovním balení.

Bez brýlí se žádný cestovatel neobejde. Mě se momentálně líbí tento pár RB 3016 od Ray Ban.

Posloucháním hudby, podcastů nebo audio knih můžete skvěle zabít čas, až už jste v letadle, ve vlaku nebo jen čekáte na další spoj. Nevím jak kvalitní budou tyto bílá sluchátka se zlatou růžovou z H&M, ale myslím si, že vypadají moc hezky.

“Nevzdávejte se elegance ani na cestách” hlásá Asus. Nejen, že Power banka nebo- li nabíječka “navíc” nádherně vypadá, ale je také extrémně užitečná. Totiž ne vždy máte na dlouhých cestách možnost dobýt si svůj telefon nebo tablet a tady ta malá zlatá krabička to udělá kdykoliv a kdekoliv!

Každého cestovatele určitě potěší doplněk do bytu s cestovatelskou tématikou. Co třeba plakát mapy světa v nějakém hezkém rámečku?

 

Kvalitní foťák je prostě “must-have”, co si budeme povídat. Tento Sony DSC- RX100 Mark II dělá krásné fotky, je malý, lehký, má připojení na wifi, full HD video a výklopnou obrazovku. Teď v Alze dokonce i se slevou.

Po horách se chodí docela špatně s kabelkou přes rameno, takže za mě jedině batoh! Nejsem moc velkým fanouškem značky Alpine Pro a jím podobným, protože se hodí opravdu jen do lesa. Když už ruksak, tak se musí hodit nejen na procházky po horách, ale i do města. Naštěstí není problém sehnat nějaký opravdu hezký batoh, který využijete všude. Ten, který jsem vybrala mi připomíná tak trošku chlebník, ale mě se líbí. A vám?

Další věcí, která dokáže zpříjemnit dlouhou cestu v letadle nebo autobusu je určitě maska na spaní. Já sama mám docela problém za cesty usnout, nikdy nevím jak si sednout (lehnout), ruší mě hluk a světlo. Takže maska společně se špunty do uší a polštářkem za krk by vám měla zajistit větší pohodlí.

A poslední věcí na tomto seznamu bude jmenovka na vaše zavazadlo. Tady ta vypadá hodně jarně a svěže a snad zabrání nepozorným lidem omylem vzít zrovna ten váš kufr.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *