Travel Tips

JAKÝ BYL ROK 2018 A PÁR TIPŮ PRO VÁS

Rok 2018 byl pro mě, co se cestování týká, hodně povedený. Podívala jsem se do deseti zemí na čtyřech kontinentech, z toho úplně poprvé do Ameriky, Francie, Bulharska a konečně také do Portugalska. Možná nyní přemýšlíte, tak jako já, kam v tomto novém roce vyrazit, a třeba vám dochází nápady nebo jste prostě jen v tom převelkém množství destinací ztraceni a nevíte co zvolit.

Pro tento článek jsem vybrala devět úžasných míst, která jsem v tom minulém roce sama navštívila. Třeba vám to pomůže a poslouží jako inspirace při plánování vašich budoucích dobrodružství.

New Orleans

Moje první cesta za velkou louži. Vždy jsem si myslela, že to poprvé bude New York nebo LA, ale občas to prostě není podle našich představ. Já však byla z New Orleans nadšená a během týdne se tam toho dá stihnout opravdu hodně. Ochutnat slavné beignets, navštívit Oak Alley Plantation, vydat se po stopách aligátorů, stihnout nějaké nákupy, projít slavnou French Quarter, ale hlavně zajít na opravdu dobrý jazz. A to v tomto městě není žádný problém. V barech na Royal a Bourbon Street se hraje každý večer. Top vystoupení zažijete v legendární Preservation Hall. Hraje se v malé místnosti, která pojme max. 50 osob a vstupenky je lepší rezervovat předem.

New Orleans, Amerika

Althaussee

Nejsem lyžar a nejezdím ani na snowboardu, takže když jsem měla možnost odjet na víkend na hory do Rakouska, byla jsem na vážkách. Nakonec jsem si řekla proč ne, a místo lyží si zapůjčila sáňky. V lyžařském středisku Altaussee jsou na sáňkaře skvěle připraveni. Nejen, že pro ně mají vytyčenou krásnou 4 kilometrovou dráhu, takže se vám do toho nemotají lyžaři, ale ještě vám pomohou sáňky naložit na vlek. Byl to super zážitek. Doporučuji se zajít podívat i do vesničky Althaussee k jezeru. Je tak krásné, že si ho k natáčení vybrali i filmaři Jamese Bonda.

Bordeaux

A protože mě nikdy nelákala Paříž, rozhodla jsem se podívat na jih Francie do Bordeaux. Úžasné fotogenické město s výborným vínem a víkendovými trhy, na kterých je k dostání spousta dobrot od makronek, sýrů až po čerstvé krevety a ústřice za pár euro. Budete-li mít více času než jsem měla já, můžete se zajet podívat i na největší dunu Evropy Dune de Pilat, která leží asi 60 km od Bordeaux.

Slunné pobřeží

Tady se přiznám, že mě zlákala cena letenky. Zpáteční letenka za 10 euro do Burgasu v Bulharsku? Nikdy jsem tam nebyla a byla jsem zvědavá. V půlce května tam je už příjemné teplo, ale ještě to není začátek sezóny, takže pláže budete mít jen pro sebe. Za návštěvu určitě stojí i městečko Pomorie.

Trat v Thajsku

Úplnou náhodou jsem se loni ocitla opět v Thajsku. Vyhrála jsem totiž soutěž s Tourism Thailand, která se pořádá každý rok, a přihlásit se můžete i VY! Za necelý týden jsme stihli nesčetné množství aktivit, ale mě nejvíce zaujala návštěva místní komunity v provincii Trat. Ta zahrnovala projížďku na lodi, přípravu dezertů z listů palmy nipa a z kokosu a také ukázku toho jak se vyrábí domácí kosmetika z mangostanu. Budete-li chtít rezervovat podobnou aktivitu, poptejte se v místních cestovkách v Thajsku.

Fira – Oia, Santorini

Santorini jsem měla na svém bucket listu již několik let, a i když tam jezdí spousta lidí jen kvůli fotkám na Instagram, mě to neodradilo. Ubytovala jsem se na druhé straně ostrova, kde mě žádné velké davy lidí nepotkaly. Jestli se tam vydáte, nenechte si ujít ranní výšlap z hlavního města Fira do Oia. Na ty pamoramata budete vzpomínat ještě hodně dlouho.

Lisabon a ten nejbarevnější hrad

V tomto městě střídá krása nádheru. I na začátku října zde teploty šplhají k třicítce, a vy se stále ještě můžete vyplácnout na pláž v Cascais, které je od Lisabonu asi 40 minut vlakem. Dalším jedinečným zážitkem je návštěva Pena Palace, protože kde jinde uvidíte zámek jehož fasáda je natřená na jasně červenou a žlutou? V Lisabonu pak nezapomeňte na místní delikatesu – koláčky pasteis de nata, portugalské víno a mořské plody.

Pena Palace, Sintra

Londýnské čtvrti

V Londýně jsem byla několikrát, a protože se mi nechtělo znovu obcházet všechny ty tradiční pamětihodnosti, zavítala jsem místo toho do čtvrti Shoreditch a Bricklane. Najdete zde spoustu krásného street artu, vintage trhy, kavárny a bary. Čtvrť Bricklane je místem, kde žije Indická a Pakistánská komunita, takže právě zde můžete ochutnat to nejlepší kari v celé Anglii. Možná i celé Evropě.

Shoreditch, London

Marrákeš

Sníte o Vánocích v teple, ale nechce se vám cestovat na druhý konec světa? Já vyrazila loni do Marrákeše. Odpoledne tam bylo krásných 25 stupňů a i přes Vánoce vás to finančně nezruinuje. Vydat se můžete na výlet do pohoří Atlas nebo pokud máte více času, sednout na autobus a již za tři hodiny vystoupit na nádraží v přímořském městečku Essaouira. Já si užila i výlet na kole s místním průvodcem. Jezdit přes hlavní cesty mezi dalšími auty, motorkami, cyklisty a kličkovat mezi chodci byl docela zážitek, a já jsem ráda, že jsem to přežila bez újmy.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

[instagram-feed]