Travel Tips

PROČ JE CESTOVÁNÍ SÓLO TO NEJLEPŠÍ CO PRO SEBE MŮŽETE UDĚLAT

Toužíte odjet do Mexika, Indie, Tanzánie nebo Thajska? Máte pár měsíců volna, dostatek finančních prostředků, ale stále si nejste tak úplně jistí, zda vyrazit, protože nemáte s kým? Tak už o tom ani chvilku nepřemýšlejte a jeďte!

Zdroj: weheartit.com

Z mé vlastní zkušenosti mohu říct, že cestování sólo má spíše výhody než nevýhody. Já jsem se odhodlala rovnou dvakrát. Poprvé to bylo v létě 2008. Ten rok jsem studovala výšku a nechtěla trávit léto v ČR, proto jsem si řekla, že by bylo fajn odjet do Řecka, pracovat v restauraci a vydělat si nějakou korunu. Přes agenturu se mi to nechtělo řešit, protože proč bych měla platit deset tisíc někomu za to, že mi najde místo, když jsem si ho mohla najít sama. A tak se stalo. Jela jsem na ostrov o kterém jsem předtím nikdy neslyšela a bylo to super! Podruhé jsem odjela sama do Thajska a jsem ráda, že se tak stalo a já nečekala na to, až se nade mnou někdo slituje a pojede se mnou. Čekala bych totiž dodnes.

Jaké výhody vám teda přinese cesta sólo? Čtěte dále!

budete pánem svého času

Den si naplánujete přesně podle svých představ. Nebudete muset měnit své plány jen proto, abyste se podřídili ostatním. Pokud vás naprosto učaruje katedrála v Římě nebo pokud chcete jen tak sedět na pláži a hodiny koukat do blba, nic vám v tom nebude bránit a nebude vás stresovat to, že na vás někdo musí čekat.

zapracujete na svém sebevědomí

Cestování sólo vás naučí snadnější komunikace s cizími lidmi a zbaví vás stydlivosti. Nikdo jiný se za vás totiž na cestu nezeptá, všechno bude záležet jen na vás. A uvidíte, že po nějaké době vám nebude dělat problém začít konverzaci s úplným cizincem.

najdete si nové přátele

Pokud cestujete se skupinou přátel nebo přítelem/ přítelkyní tak si většinou vystačíte sami se sebou a nemáte moc potřebu se s někým dalším seznamovat. To platí i naopak, neznámí lidé vás osloví spíše pokud budete sami než ve skupině. Skvělé místo pro poznávání nových lidí jsou sdílené pokoje v hostelu. Tam se dáte do řeči, zajdete na večeři a nové přátelství může být na světě!

naučíte si užívat sebe sama

Vždycky jsem si myslela, že když budu v kavárně nebo restauraci sedět sama, budou si všichni myslet, že jsem strašně divná. Jenže uvidíte, že až vyrazíte, tak narazíte na spoustu takových lidí. Teď už vím, že to je úplně normální a je dokonce prokázáno, že občasné trávení času jen sami se sebou má příznivé účinky na vaši psychiku.

naučíte se spoléhat sami na sebe…

…protože vám nic jiného nezbyde. Nikdo jiný vám nenaplánuje váš den nebo nezajistí letenky a ubytování. Když se vám přihodí něco nemilého, bude jen na vás jak se zachováte a jak budete postupovat. Nebojte se toho, tato životní lekce vám může spíše dát než vzít.

Cestovali jsme někdy sami? Jak se vám to líbilo? Udělali byste to znovu?

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

[instagram-feed]